Zrezygnowanie z etatu i zakładanie firmy wiąże się z większą wolnością, ale również z koniecznością dopełnienia kilku formalności. Oto najważniejsze z nich.

Jeśli mamy już nazwę firmy i wiemy jak będziemy działać, trzeba pomyśleć i poczytać o sposobach opodatkowania. Wybranie odpowiedniego, dostosowanego do potrzeb naszego biznesu, pozwoli nam sporo oszczędzić, a w przypadku wybrana zasad ogólnych, możliwe jest korzystanie z ulg podatkowych. Trzeba również mieć świadomość, że zakładając firmę zobowiązujemy się do comiesięcznego regulowania przelewów do ZUS, przez pierwsze dwa lata możemy korzystać z preferencyjnych stawek, obecnie w wysokości około 520 zł.

Kluczowe jest prawidłowe wypełnienie wniosku CEIDG. Robimy to przez internet, a gotowy wniosek wpływa do Ministerstwa. Określamy w nim rodzaj działalności i wprowadzamy swoje dane oraz dane naszego pełnomocnika.
Z czasem warto utworzyć Profil Zaufany, dzięki niemu możemy wiele spraw urzędowych załatwić bez wychodzenia z domu, czy nowego biura.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów